You are not connected. Please login or register

Megjithatë, Liverpooli në krizë

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Megjithatë, Liverpooli në krizë prej Thu Nov 11, 2010 11:10 am

Lajmet

avatar
Moderator
Moderator

Megjithatë, Liverpooli në krizë
Liverpooli nuk ka arritur të tregojë formën e mirë sikurse fundjavën e kaluar në takimin e zhvilluar te Wigani, që përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

Ndeshja e cila është pritur të jetë një fitore e lehtë për Liverpoolin, ishte një sfidë tejet monotone me pak raste shënimi.

Fernando Torres tashmë edhe zyrtarisht ka konfirmuar se është rikthyer në formën më të mirë, kur shënoi pas një topi fenomenal nga Steven Gerrard (7’).

Vendasit e Wiganit nuk u dorëzuan dhe u kundërpërgjigjën vetëm në minutën e 52-të, me anë të futbollistit të tyre kryesor, Hugo Rodallega, i cili shfrytëzoi një top të kthyer nga Pepe Reina.

Me këtë barazim Liverpooli e sheh veten në pozitën e nëntë me 16 pikë, pesë pikë më pak se pozita e katërt që i takon Manchester Cityt.

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi