You are not connected. Please login or register

Reali ndan në gjysmë Murcian

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Reali ndan në gjysmë Murcian prej Thu Nov 11, 2010 11:15 am

Lajmet

avatar
Moderator
Moderator
Reali ndan në gjysmë Murcian

Real Madridi ka tejkaluar me sukses Real Murcian në kuadër të Copa del Rey, pas fitores së lartë prej 5-1 në ndeshjen kthyese që u zhvillua në Santiago Bernabeu.
Që nga fillimi i ndeshjes në fushë u pa vetëm një skuadër, pasi që Real Madridi nuk i la fare hapësirë Murcias të veprojë dhe ta ruajë rezultatin pozitiv nga ndeshja e parë.

Rezultati zhbllokohet shpejtë, me golin e Esteban Graneros (4’). Për 2-0 dhe për një pushim të qetë të Jose Mourinhos u përkujdes Gonzalo Higuain (44’).

Në pjesën e dytë u finalizua shkatërrimi i Real Murcias. Golin e tij të 12-të këtë sezon e shënoi Cristiano Ronaldo, kur konkretizoi për 3-0 (75’). Në minutën e 82-të akordohet një penalti për mysafirët, ndërsa i sakt u tregua Pedro.

Karim Benzema iu rikthye golave kur realizoi për 4-1 nga pika e bardhë, ndërsa rezultatin përfundimtar, Real Madrid 5-1 Real Murcia, e vuri Xabi Alonso (89’).

Me këtë fitore Real Madridi kualifikohet me komoditet në fazën tjetër të Copa del Rey, ku për rival mund të ketë një skuadër shumë më të fortë. Se pse kjo fitore është e madhe për madrilenët, e vërteton fakti se Copa del Rey ishte shndërruar në tabu për Los Blancos pas dështimeve të shumta, tabu kjo që tani nuk ekziston.

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi