You are not connected. Please login or register

Vllasi: Decentralizimi në veri, pas zgjedhjeve

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Vllasi: Decentralizimi në veri, pas zgjedhjeve prej Mon Nov 08, 2010 11:01 am

Lajmet

avatar
Moderator
Moderator
[/quote]


[quote]Prishtinë, 7 nëntor – Në veri të Kosovës nuk ka decentralizim sepse atë proces e pengojnë strukturat paralele serbe, por edhe grupe të caktuara të shqiptarëve dhe serbëve që merrn me krim të organizuar, deklaroi të dielën analisti dhe avokati Azem Vllasi. “Gjendja e tillë është kundër interesave të popullatës së atjeshme dhe çon në përkeqësimin e situatës, ka thënë ai për radion KIM.
Ai pret që procesi i decentralizmit në veri të zbatohet pas mbajtjes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare në Kosovë.
“Nga Beogradi, me dëshirë që të normalizohet gjendja, nga subjektet serioze politike vijnë gjithnjë e më shumë zëra për serbët e Kosovës që të dalin në zgjedhje, në mënyrë që për interesat e veta dhe për përmirësimin e pozitës së tyre të luftojnë nëpërmjet sistemit institucional, e jo të mbesin të izoluar”, ka thënë Vllasi.

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi