You are not connected. Please login or register

Demi nga perdorimi i celulareve dhe si te mbrohemi....

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

besart


Fillestar
Fillestar
Demi nga perdorimi i celulareve dhe si te mbrohemi....


Një grupprej 20 kardiologësh të njohur nga vende të ndryshme të botës e kanëbërë një listë të këshillave se si të mbrohemi nga valët e dëmshmeelektromagnetike të telefonave celulare
__Ja disa nga këto këshilla:
Telefoni cel. nuk duhet të përdoret nga fëmijët nën moshën 12 vjeçare,pos në raste urgjente, pasi që organet e fëmijëve janë ende në zhvillimdhe si të tilla janë më të ndjeshme në valët elektromagnetike.
Kur telefoni nuk përdoret duhet të mbahet 1 m larg.
Telefoni cel. natën nuk duhet të mbahet afër krevatit.
Me telefon cel. duhet të bisedohet sa më shkurt dhe derisa personi që keni kërkuar nuk lajmërohet mos e afroni në vesh.
Mos e përdorni telefonin cel. kur ka pak valë apo gjatë lëvizjes së shpejtë, p.sh në automobil apo tren.
Më tepër komunikoni përmes SMS porosive, sepse në këtë mënyrë më pak i nënshtroheni valëve elektromagnetike

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi