You are not connected. Please login or register

Pilulat ushqimore

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Pilulat ushqimore prej Wed Nov 10, 2010 1:06 am

anila


Fillestar
Fillestar
Pilulat ushqimore

Teksa pjesa më e madhe e parashikimeve mbistilet e jetesës në të ardhmen përqendrohet nga lehtësitë e pabesueshmeqë do na ofrojë teknologjia, është edhe ai i zymti sipas të cilit botae së nesërmes nuk do jetë e tëra robotë që na vijnë në ndihmë eudhëtime nëpër hapësirë. Pilulat ushqimore përbëjnë edhe një prejparashikimeve më të zymta të së ardhmes; tabletat e parapërgatitura menjë varietet të gjerë shijesh e përmbajtjesh do jenë një pasojë epashmangshme e mbipopullimit të planetit.
Ndërsa ngremë shumëdyshime mbi përmbajtjen ushqimore të vakteve që përgatitet shpejt eshpejt me mikrovalë nuk mbajmë parasysh horrohet e vërejtura në disafilma fantastikë të zmjentuara në një botë që nuk arrin t‘i ushqejëgjithë banorët e saj. Por për fat, pilulat deri më sot i kemi parëvetëm në formën e tabletave me përbërës energjetikë si dhe të pakovaushqimore të kompresuara për astronautët dhe forcat ushtarake.

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi