You are not connected. Please login or register

Puthjet e dy të dashuruarëve pakësojne jo vetëm stresin!

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

nod32


Fillestar
Fillestar
Puthjet e dy të dashuruarëve pakësojne jo vetëm stresin!

Edhe psenjëri nga partnerët vuan nga ftohja, nuk duhet hequr dorë nga tëputhurit. Rreziku për të marrur virusë nga një përshëndetje meshtrëngim dore, është më i madhë, bëjnë të ditur mjekët. Gjatë njëputhje, ndodh shkëmbimi i më shumë se 4 000 Bakterieve, mirpo mukoza egojës është në gjendje të parandaloj futjen e tyre në brendi tëorganizmit, madje edhe duke forcuar sistemin imunitar. Me puthjepasionante vejmë në punë rreth 38 muskuj të fytyrës dhe jo vetëm qëndikon në furnizim më të mirë më gjak dhe skuqje të fytyrës, por edhendihmon në zvogëlimin e sasisë së Kortizolit (hormoni i stresit),humbjen e ndjenjës së frikës dhe largimin nga mërzia depresive.

Kadhe diçka më të këndshme për ata që vuajnë nga kilogramët e tepërt: njëputhje përkon me djegien e më shumë se 18 kalorive dhe na bën të humbinnë peshë.

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi