You are not connected. Please login or register

Mbijetoni karcinomën e gjirit:

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Mbijetoni karcinomën e gjirit: prej Wed Nov 10, 2010 2:05 am

nod32


Fillestar
Fillestar
Mbijetoni karcinomën e gjirit:

Gratëtë cilat gjenden në fazën fillestare të karcinomës së gjirit, mundshumë të rrisin gjasat e mbijetimin duke ndërruar stilin e jetës, dukepërfshirë ushqimin e rregullt dhe të drejtë si dhe aktivitet truporederi në një masë të caktuar, njohtojnë studimet më të reja.
Sipaskëtyre studimeve, ushqimi i rregullt dhe i drejtë përfshin rreth 5vakte me pemë dhe perime në ditë kurse aktivitetet fizike do të thotëecje e shpejtë rreth 6 herë në javë nga 30 minuta.
Kombinimi i ushqimit të drejtë dhe të pasur së bashku me aktivitetet fizike mund ti ndihmojë shumë.

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi