You are not connected. Please login or register

Inter dhe Juve barazojnë

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Inter dhe Juve barazojnë prej Thu Nov 11, 2010 11:07 am

Lajmet

avatar
Moderator
Moderator
Inter dhe Juve barazojnëInteri dhe Juventusi kanë arritur rezultate identike prej 1-1, në ndeshjet e tyre si mysafirë të Lecces, respektivisht Brescias, në xhiron e njëmbëdhjetë të Kampionatit italian.
Kampioni në fuqi krijoi avantazh në minutën e 76-të përmes Diego Militos pasi gjithë punën e kreu Samuel Eto’o, mirëpo vendasit lejuan që gëzimi i Nerazzurëve të zgjaste vetëm tre minuta, pasi barazuan përmes Ruben Oliveras.

Edhe Juventusi krijoi epërsi kundër Brescias në minutën e 71-të me golin e Fabio Quagliarellas, mirëpo gëzimi i Bianconerëve zgjati edhe më shkurtë, vetëm dy minuta, pasi Alessandro Diamanti barazoi shifrat pas asistimit të Perparim Hetemajt.

Pas barazimit, Interi zhvendoset në vendin e katërt, ndërsa Juventusi në të pestin, pasi që me fitoren minimale prej 1-0 kundër Cagliarit, Napoli është ngjitur në vendin e tretë.

Fundjavën e ardhshme të dyja skuadrat kanë ndeshje tejet të vështira. Interi pret liderin Milan, ndërsa Juventusi pret skuadrën e rikthyer në formë, Romën.

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi