You are not connected. Please login or register

Chelsea mbetet lider

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Chelsea mbetet lider prej Thu Nov 11, 2010 11:08 am

Lajmet

avatar
Moderator
Moderator
Chelsea mbetet lider

Chelsea ka shënuar fitore minimale, por tejet të rëndësishme ndaj Fulhamit në Stamford Bridge, për të mbajtur kryesimin në Ligën Premier.
Chelsea nga fillimi i takimit bëri presion në portën e Fulhamit, presion ky që u shpagua shumë shpejt për Blutë, të cilët nuk lejuan mysafirët të bëjnë më shumë se dy goditje drejt portës vendase.


Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Michael Essien (30’), i cili konkretizoi me kokë pas shërbimit të Salomon Kalous, që shfrytëzoi një top të kthyer nga goditja e lirë e Mikel.

Rezultati nuk ndryshoi deri në fund të takimit dhe me këtë fitore Chelsea mban ende pozitën e parë në tabelën e Ligës Premier me 28 pikë.

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi